Švajčiarsko - Superliga 05/05 14:30 34 FC Zürich vs Young Boys - View
Švajčiarsko - Superliga 05/12 12:15 35 Winterthur vs FC Zürich - View
Švajčiarsko - Superliga 05/15 18:30 36 FC Zürich vs Servette - View
Švajčiarsko - Superliga 05/20 16:00 37 FC Zürich vs Lugano - View
Švajčiarsko - Superliga 05/25 18:30 38 St Gallen vs FC Zürich - View

Švajčiarsko - Superliga 04/21 14:30 33 [5] FC Zürich v St Gallen [6] L 0-1
Švajčiarsko - Superliga 04/13 16:00 32 [8] Lausanne Sports v FC Zürich [4] L 1-0
Švajčiarsko - Superliga 04/06 18:30 31 [2] Servette v FC Zürich [5] W 0-1
Švajčiarsko - Superliga 04/03 18:30 30 [4] FC Zürich v Winterthur [5] D 0-0
Švajčiarsko - Superliga 03/30 19:30 29 [10] FC Bazilej v FC Zürich [5] D 2-2
Švajčiarsko - Superliga 03/17 13:15 28 [4] FC Zürich v Stade Lausanne-Ouchy [12] D 2-2
Švajčiarsko - Superliga 03/09 17:00 27 [9] Yverdon Sport FC v FC Zürich [3] L 3-2

Wikipedia - FC Zürich

FC Zürich je futbalový klub pochádzajúci z mesta Zürich. Bol založený v roku 1896 a momentálne hráva najvyššiu domácu súťaž Švajčiarsku superligu.

Svoje domáce zápasy hráva na štadióne Letzigrund s kapacitou 26 103 miest. Tím v krajine patrí v krajine medzi najúspešnejšie, nakoľko už trinásťkrát vyhral najvyššiu domácu ligovú súťaž Švajčiarsku superligu, naposledy v sezóne 2021/22. Klub je zároveň desaťnásobným víťazom Švajčiarskeho pohára, naposledy v roku 2018.

V minulosti hral za FC Zürich aj československý reprezentant Ladislav Kubala.

FC Zürich je švajčiarsky futbalový klub, ktorý sídli v meste Zürich. Klub bol založený v roku 1896 a svoje domáce zápasy hráva na štadióne Letzigrund s kapacitou 26 104 miest.

FC Zürich je jedným z najúspešnejších klubov vo švajčiarskej futbalovej histórii. Klub vyhral 13 majstrovských titulov, 10 švajčiarskych pohárov a 1 švajčiarsky superpohár. Na európskej scéne sa klub zúčastnil Ligy majstrov UEFA, Pohára UEFA a Európskej ligy UEFA.

Súčasným trénerom FC Zürich je André Breitenreiter. Medzi najznámejších hráčov klubu patria Alexander Frei, Johan Vonlanthen, Stéphane Chapuisat a Alain Sutter.