04/27 16:00 1 Al-Sadd SC vs Al Duhail 1-2
04/22 16:00 2 Al Duhail vs Al Gharafa 6-1
04/21 16:00 2 Al-Sadd SC vs Al-Rayyan SC 6-4
04/21 16:00 2 Lekhwiya vs El Jaish SC 2-3
04/20 16:00 2 Al-Sadd SC vs Al-Rayyan SC 3-2
Katarský turnaj futbalu „Katarský pohár korunného princa“

Katarský pohár korunného princa je každoročná futbalová súťaž organizovaná Katarskou futbalovou asociáciou. Súťažia tímy z dvoch najlepších katarských divízií. Turnaj bol prvýkrát organizovaný v roku 1998 a odvtedy sa koná každý rok.

Formát turnaja sa v priebehu rokov menil. V súčasnosti sa turnaja zúčastňuje 16 tímov, ktoré sú rozdelené do štyroch skupín po štyroch. Tímy v každej skupine hrajú navzájom jeden zápas každý s každým. Najlepšie dva tímy z každej skupiny postúpia do štvrťfinále.

Víťaz Katarského pohára korunného princa sa kvalifikuje na Ázijskú Ligu majstrov, ktorá je najvyššou klubovou súťažou v Ázii.

Turnaj vyhrali mnohé z najväčších klubov v Katare, vrátane Al-Sadd, Al-Rayyan a Al-Duhail. Najúspešnejším klubom v turnaji je Al-Sadd, ktorý ho vyhral 15-krát.

Katarský pohár korunného princa je významnou udalosťou v katarskom futbalovom kalendári. Turnaj poskytuje platformu pre najlepšie kluby v Katare, aby ukázali svoje schopnosti a bojovali o prestížnu trofej.