Basketbalový tím Isa Town z Bahrajnu je jedným z najúspešnejších tímov v histórii bahrajnskej basketbalovej ligy. Tím bol založený v roku 1979 a odvtedy získal 12 titulov ligy, čo je najviac zo všetkých tímov v Bahrajne. Isa Town vyhral aj osem pohárov Bahrajnu a päť pohárov federácie. Na medzinárodnej úrovni sa Isa Town zúčastnil viacerých regionálnych súťaží, vrátane majstrovstiev Západnej Ázie a Arabského šampionátu klubov. Tím dosiahol značný úspech v majstrovstvách Západnej Ázie, keď dvakrát skončil na druhom mieste a raz na treťom. Isa Town má silný káder s talentovanými bahrajnskými aj zahraničnými hráčmi. Tím je známy svojou rýchlou hrou a efektívnym útokom. Isa Town má silnú základňu fanúšikov a jeho zápasy sa pravidelne konajú pred vypredaným hľadiskom. Tím je považovaný za jeden z najlepších basketbalových tímov v regióne Perzského zálivu a je pravidelným účastníkom medzinárodných súťaží.