Lebanon President’s Cup

Libanonský prezidentský pohár je národný basketbalový turnaj v Libanone. Koná sa každoročne od roku 2009 a organizuje ho Libanonská basketbalová federácia. Turnaj je pomenovaný po libanonskom prezidentovi Michelovi Sleimanovi, ktorý bol v tom čase pri moci.

Turnaj sa hrá formou play-off a zúčastňuje sa ho osem najlepších tímov libanonskej basketbalovej ligy. Víťazný tím získa trofej prezidentského pohára a kvalifikuje sa na ázijský klubový šampionát FIBA.

Prezidentský pohár je jedným z najprestížnejších basketbalových turnajov v Libanone a je známy svojou vysokou úrovňou súťaživosti. Turnaj vyhrali viaceré popredné libanonské tímy, ako napríklad Riyadi Beirut, Sagesse Beirut a Champville SC.

Posledným víťazom prezidentského pohára je tím Riyadi Beirut, ktorý vo finále porazil tím Sagesse Beirut 75:61.