The Copa Betico Croes (English: Betico Croes Cup) known as Torneo Copa Betico Croes, or simply Copa Betico is the top knockout tournament of the Aruban football teams organized by the Aruba Football Federation.

**Arubský pohár**

Arubský pohár je futbalový turnaj, ktorý sa koná každoročne na ostrove Aruba. Turnaj bol založený v roku 1998 a zúčastňujú sa ho kluby z Aruby, Curaçaa a Bonaire. Turnaj sa hrá formou vyraďovacích zápasov a víťaz získa Arubský pohár.

Najúspešnejším klubom v histórii turnaja je SV Dakota, ktorý vyhral turnaj 6-krát. Ďalšími úspešnými klubmi sú SV Estrella a SV Britannia, ktoré vyhrali turnaj 4-krát, resp. 3-krát.

Arubský pohár je významnou udalosťou v arubskom futbale a priťahuje veľkú pozornosť miestnych fanúšikov. Turnaj poskytuje klubom z Aruby, Curaçaa a Bonaire príležitosť zmerať si sily s najlepšími tímami z regiónu.