ITF W25 Padova WD

**ITF W25 Padova WD** je profesionálny ženský tenisový turnaj, ktorý sa každoročne koná v Padove v Taliansku. Tento turnaj je súčasťou okruhu ITF Women's World Tennis Tour a hrá sa na antukovom povrchu. Turnaj má dotačnú výšku 25 000 USD a poskytuje hráčkam cenné body do rebríčka WTA World Ranking.

**História**

ITF W25 Padova WD sa prvýkrát konal v roku 2021 ako súčasť reorganizácie okruhu ITF ženského tenisu. Turnaj slúži ako prípravné podujatie pre hráčky pripravujúce sa na blížiace sa turnaje Grand Slamu, ako je Wimbledon a US Open.

**Miesto konania**

Turnaj sa koná v tenisovom klube Tennis Club Padova, ktorý sa nachádza v centre Padovy. Klub disponuje 10 antukovými kurtmi a moderným zariadením, ktoré poskytuje hráčom a divákom príjemné prostredie.

**Víťazi**

Prvou víťazkou ITF W25 Padova WD bola Španielka Arantxa Rus, ktorá v roku 2021 zvíťazila nad Taliankou Camilou Giorgi. V roku 2022 získala titul Češka Tereza Martincová, ktorá vo finále porazila Ukrajinku Anhelina Kalinina.

**Zaujímavosti**

ITF W25 Padova WD je dôležitým turnajom pre mladé a nastupujúce hráčky, ktoré sa snažia presadiť na vyšších úrovniach profesionálneho tenisu. Turnaj tiež poskytuje jedinečnú príležitosť pre miestnych divákov, aby videli zblízka niektoré z najlepších ženských tenistiek na svete.