Links
Wikipedia

Qualification for the women's tournament at the 2022 Winter Olympics was determined by the IIHF World Ranking following the 2020 Women's Ice Hockey World Championships. The host along with the top six teams in the world ranking received automatic berths into the Olympics, while all other teams had an opportunity to qualify for the remaining three spots in the Olympics.

**Olympijská kvalifikácia - ženy**

Olympijská kvalifikácia - ženy je hokejový turnaj, ktorý sa koná od 10. do 13. novembra 2022. Turnaj sa koná v Poprade, na Slovensku. Na turnaji sa zúčastní osem tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín po štyri tímy. Víťaz každého turnaja sa kvalifikuje na Zimné olympijské hry 2023 v Pekingu.

* Holandsko

Turnaj sa bude hrať systémom každý s každým v rámci skupiny. Víťaz každého zápasu získa tri body, za remízu získajú oba tímy jeden bod a za prehru nezískajú žiadne body. Ak je zápas nerozhodný po troch tretinách, následuje desaťminútové predĺženie. Ak nie je víťaz ani po predĺžení, následujú nájazdy.

**Finále:**

* Víťazi skupín A a B sa stretnú vo finále, ktoré sa bude hrať 13. novembra o 19:00. Víťaz finále sa kvalifikuje na Zimné olympijské hry 2023 v Pekingu.