Super Rugby - Trans-Tasman

Super Rugby Trans-Tasman je medzinárodný ragbyový zväz pre kluby najvyššej úrovne zo Super Rugby Aotearoa v Novom Zélande a Super Rugby AU v Austrálii, ktorý sa hral od roku 2021 do roku 2022. Vo formáte súťaže sa osem najlepších tímov z každej súťaže stretlo v celkovo 25 zápasoch počas 10 týždňov.

Turnaj vznikol ako reakcia na cestovateľské obmedzenia súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19 a nahradil Super Rugby Pacific, ktorý sa pôvodne mal hrať s tímami z Nového Zélandu, Austrálie, Fidži a Tichomoria. Super Rugby Trans-Tasman sa hral v systéme každý s každým, pričom každý tím odohral päť domácich a päť vonkajších zápasov.

Víťazom prvého ročníka sa stal klub Blues z Nového Zélandu, ktorý vo finále porazil austrálsky tím Highlanders. Druhý ročník vyhral tiež Blues, ktorý vo finále zdolal austrálsky tím Reds.

Súťaž bola dobre prijatá fanúšikmi i hráčmi a považuje sa za úspešný dodatok k ragbyovému kalendáru na južnej pologuli.