ITF Canada F5

**ITF Kanada F5** je medzinárodný tenisový turnaj mužov organizovaný Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF). Patrí do série ITF Futures, ktorá je nižšou divíziou profesionálneho tenisového okruhu. Turnaj sa koná na tvrdom povrchu a každý rok sa hrá v inom meste v Kanade.

**História**

Turnaj ITF Kanada F5 sa prvýkrát konal v roku 2018 v meste Gatineau v provincii Québec. Bol súčasťou série ITF Futures od svojho vzniku. V roku 2020 bol turnaj zrušený kvôli pandémii ochorenia COVID-19.

**Formát**

Turnaj sa hrá vyraďovacím systémom a pozostáva z hlavnej súťaži a kvalifikácie. Hlavná súťaž pozostáva z 32 hráčov, ktorí sa kvalifikujú podľa svetového rebríčka ATP. Kvalifikácia poskytuje ôsmim hráčom šancu prebojovať sa do hlavnej súťaže.

**Víťazi**

Prvým víťazom turnaja ITF Kanada F5 bol Kanaďan Peter Polansky. Odvtedy turnaj vyhrali hráči z rôznych krajín, vrátane Kanady, USA, Francúzska a Brazílie.

**Význam**

Turnaj ITF Kanada F5 je dôležitou udalosťou pre mladých a nastupujúcich tenistov, ktorí sa usilujú o vstup na profesionálny okruh. Poskytuje im príležitosť získať body do svetového rebríčka ATP a skúsenosti s hraním na medzinárodnej úrovni.