ITF Mexico F7

**ITF Mexiko F7**

**ITF Mexiko F7** je profesionálny tenisový turnaj mužov, ktorý sa koná v mexickej Guadalajare. Je to súčasť okruhu ITF Futures a hrá sa na antukovom povrchu. Turnaj sa prvýkrát konal v roku 2018 a odvtedy sa koná každoročne.

**Formát**

Turnaj sa hrá vo formáte vyraďovacích zápasov s 32 hráčmi v dvojhre a 16 pármi v štvorhre. Prvé kolo je kvalifikačné a do hlavnej súťaže sa dostane 8 hráčov.

**Víťazi**

Prvým víťazom turnaja bol Mexičan Tigre Hank, ktorý vo finále porazil svojho krajana Gerarda Granadosa. Odvtedy turnaj vyhrali hráči z rôznych krajín, vrátane Nemecka, Argentíny a Spojených štátov.

**Body do rebríčka**

Víťaz dvojhry získa 18 bodov do rebríčka ATP, zatiaľ čo víťaz štvorhry získa 10 bodov do rebríčka ATP.

**Význam**

**ITF Mexiko F7** je dôležitý turnaj pre hráčov, ktorí sa chcú dostať vyššie v rebríčku ATP. Poskytuje im príležitosť získať body a otestovať svoje schopnosti proti kvalitným súperom. Turnaj je tiež obľúbený medzi miestnymi fanúšikmi tenisu, ktorí môžu sledovať budúcich tenisových hviezd v akcii.