Finland Women B

Leagues Played
Medzištátny zápas - ženy 1

Medzištátny zápas - ženy 04/04 09:19 - Lotyšsko ženy v Finland Women B W 2-4
Fínsky ženský futbalový tím B je národný ženský futbalový tím, ktorý reprezentuje Fínsko na medzinárodných súťažiach. Tím je riadený Fínskym futbalovým zväzom (SPL) a jeho hlavným trénerom je Marko Saloranta. Väčšina hráčok tímu hrá v domácej najvyššej súťaži Naisten Liiga.

Tím Finnland Women B sa nezúčastnil žiadneho významného turnaja, ako sú majstrovstvá sveta vo futbale žien alebo majstrovstvá Európy vo futbale žien. Avšak tím pravidelne hrá priateľské zápasy proti iným národným ženským futbalovým tímom.

V posledných rokoch sa tím Fínky Women B úspešne umiestnil na turnajoch nižšej úrovne. V roku 2019 tím vyhral Valkyria Cup v Nórsku a v roku 2021 skončil na druhom mieste na turnaji Algarve Cup v Portugalsku.

Tím Fínky Women B je považovaný za rozvíjajúcu sa silu na medzinárodnej futbalovej scéne žien. Tím má niekoľko talentovaných mladých hráčok, ktoré by v budúcnosti mohli hrať významnú úlohu aj v seniorskom tíme Fínska Women.