Alias
Al Jazeera Jordan
Leagues Played
Jordánsko - Basketball League 3

Jordánsko - Basketball League 10/14 16:30 - Kofer Yoba v Al Jazeera Jordan L 94-85
Jordánsko - Basketball League 09/28 14:30 - Al Jazeera (Jordan) v Al Ahli Amman L 86-122
Jordánsko - Basketball League 08/13 16:30 1 Al Jazeera Jordan v Orthodox L 64-79
Al Jazeera je jordánsky basketbalový tím, ktorý sídli v Ammáne. Tím hrá v Jordánskej basketbalovej lige, ktorá je najvyššou úrovňou basketbalovej súťaže v Jordánsku. Domáce zápasy hrajú v Al-Hussein Youth City Hall.

Al Jazeera bola založená v roku 1960 a je jedným z najúspešnejších tímov v jordánskej histórii. Získali 14 majstrovských titulov Jordánskej basketbalovej ligy, čo je najviac zo všetkých tímov. Tím tiež vyhral šesťkrát Jordánsky pohár a päťkrát Jordánsky superpohár.

Na medzinárodnej úrovni sa Al Jazeera zúčastnila viacerých ázijských klubových súťaží. Najlepšie sa im darilo v roku 2001, keď sa dostali do finále Ázijského pohára majstrov.

V posledných rokoch Al Jazeera zápasila o udržanie svojej dominancie v jordánskej basketbalovej lige. V posledných troch sezónach skončili na šiestom, siedmom a ôsmom mieste. Tím však dúfa, že sa dokáže vrátiť na vrchol ligy a opäť získať majstrovský titul.