Ahli Sadab

Leagues Played
Arabské majstrovstvá 3
Ahli Sadab je profesionálny basketbalový klub so sídlom v Adžmane v Spojených arabských emirátoch. Klub bol založený v roku 1974 a v súčasnosti hrá v UAE League, najvyššej basketbalovej lige v krajine.

Ahli Sadab patrí medzi najúspešnejšie basketbalové kluby v Spojených arabských emirátoch. Klub získal celkovo 11 majstrovských titulov UAE League, čo je najviac zo všetkých klubov. Klub tiež získal šesť pohárov UAE President's Cup a tri poháre UAE Super Cup.

V rámci medzinárodných súťaží sa Ahli Sadab zúčastnil viacerých turnajov Arabského klubu majstrov. Klub dosiahol svoje najlepšie výsledky v roku 2018, kedy sa prebojoval do finále turnaja.

Domovskou arénou klubu je hala Hamdan bin Mohammed Sports Hall v Adžmane. Klub má veľkú fanúšikovskú základňu v Adžmane a v celých Spojených arabských emirátoch.