Results

Medzištátny zápas U23 06/06 11:00 - Južná Kórea U23 v Denmark U23 D 1-1
Medzištátny zápas U23 06/04 09:00 - Nigéria U23 v Denmark U23 W 2-6
Dánsky futbalový tím do 23 rokov (dánsky: Danmarks U/23-fodboldlandshold) reprezentuje Dánsko na medzinárodnej úrovni vo futbale mužov v tejto vekovej kategórii, a to od priateľských zápasov až po súťažné zápasy, ako sú Majstrovstvá Európy UEFA do 23 rokov. Tím riadi Dánsky futbalový zväz, riadiace orgán pre futbal v Dánsku.

Tím do 23 rokov je považovaný za záložný tím dánskeho národného futbalového tímu a slúži ako platforma pre mladých hráčov, aby získali skúsenosti na medzinárodnej úrovni a pripravili sa na seniorský tím. Tím sa zúčastňuje rôznych medzinárodných turnajov a priateľských zápasov, aby sa porovnával s rovesníkmi z iných krajín a získaval hodnotné skúsenosti.

Dánsky futbalový tím do 23 rokov má za sebou bohatú históriu s mnohými úspechmi. Tím vyhral Majstrovstvá Európy UEFA do 23 rokov v roku 1992 a získal dve bronzové medaily v rokoch 1972 a 1984. Tím sa tiež pravidelne kvalifikoval na olympijské hry.

Medzi známych hráčov, ktorí hrali za dánsky futbalový tím do 23 rokov, patria:

* Christian Eriksen
* Andreas Christensen
* Kasper Dolberg
* Peter Schmeichel
* Michael Laudrup

Dánsky futbalový tím do 23 rokov je talentovanou skupinou mladých hráčov, ktorá má potenciál na dosiahnutie ďalších úspechov na medzinárodnej úrovni. Tím bude v nasledujúcich rokoch určite jedným z favoritov na Majstrovstvách Európy UEFA do 23 rokov a na ďalších turnajoch pre mladých.