Srbsko - Regionálna liga 02/25 12:30 - Astra v Sava BTC W 88-55
Srbsko - Regionálna liga 02/11 11:30 - Astra v Mladenovac W 113-74
Basketbalové zápasy 01/29 19:50 - Viva v Astra L 75-73
Astra je slovenský basketbalový klub so sídlom v meste Lučenec. Klub bol založený v roku 1945 a v súčasnosti hrá v Slovenskej basketbalovej lige (SBL).

Domovskou arénou Astry je Mestská športová hala v Lučenci s kapacitou 1 200 miest. Klub má bohatú históriu a je jedným z najúspešnejších basketbalových klubov na Slovensku.

Astra vyhrala jedenásť majstrovských titulov SBL a deväťkrát získala Slovenský pohár. Klub tiež reprezentoval Slovensko v európskych pohárových súťažiach, ako je FIBA Europe Cup a EuroChallenge.

Medzi najznámejších hráčov, ktorí pôsobili v klube, patria Stanislav Kropilák, Igor Miličič, Radoslav Rančík a Vladimír Igrúň.

Astra je známa svojím rýchlym a útočným štýlom hry. Klub má silnú fanúšikovskú základňu a je považovaný za jeden z najpopulárnejších basketbalových klubov na Slovensku.