Red Star PAP

Leagues Played
Guadeloupe - Division of Honor 1

Guadeloupe - Division of Honor 03/04 00:30 - JS Vieux Habitants v Red Star PAP W 2-3

Failed to score 0 0 0
Futbalový klub Crvena zvezda Belehrad (srbsky Фудбалски клуб Црвена звезда Београд), známy aj ako Crvena zvezda (srbsky Црвена звезда) je srbský futbalový klub sídliaci v Belehrade. Je to najúspešnejší klub v Srbsku a jeden z najúspešnejších na Balkáne.

Klub bol založený v roku 1945 a jeho domovský štadión je Rajko Mitić Stadium s kapacitou 55 538 miest. Crvena zvezda vyhrala 35 titulov v srbskom šampionáte, 27 titulov v srbskom pohári a 4 tituly v európskych súťažiach (1x Pohár majstrov európskych krajín, 1x Pohár UEFA a 2x Balkánsky pohár).

Klub je známy svojimi úspechmi na európskej scéne, keď v roku 1991 vyhral Pohár majstrov európskych krajín a v roku 1992 dosiahol finále Pohára UEFA. Crvena zvezda je tiež jediným srbským klubom, ktorý vyhral európsku trofej.

Medzi najznámejších hráčov klubu patria Dragan Džajić, Milutin Šoškić, Vladimir Petrović, Dejan Savićević, Robert Prosinečki, Sinisa Mihajlović, Dragan Stojković, Branko Bošković a Nemanja Vidić.

Klub má silnú tradíciu a fanúšikovskú základňu. Jeho fanúšikovia sú známi ako Delije (srbsky Делије), čo znamená "blázni". Crvena zvezda je jedným z najpopulárnejších klubov v Srbsku a na Balkáne.