Portugalský pohár - ženy 10/15 15:30 - Academica Coimbra Women v ASSSCC ženy L 42-63
Portugalský pohár - ženy 11/20 20:45 - Academica Coimbra Women v Coimbroes ženy L 48-56
Ženský basketbalový tím Academica Coimbra z Portugalska je vysoko uznávaný kolektív patriaci Coimbraskej univerzite. Tím bol založený v roku 1929 a odvtedy sa stal pravidelným účastníkom portugalskej najvyššej ligy, Campeonato Nacional Feminino.

Academica Coimbra Women je známa svojím dynamickým útokom a silnou obranou. Tím získal niekoľko majstrovských titulov v portugalskej lige a tiež vyhral Portugalský pohár pri viacerých príležitostiach.

Na medzinárodnej úrovni má Academica Coimbra Women významnú históriu v súťaži FIBA EuroCup Women. Tím sa niekoľkokrát prebojoval do záverečných štádií súťaže a pravidelne sa stretáva s najlepšími európskymi tímami.

V súčasnosti má Academica Coimbra Women ambiciózny tím, ktorý vedie skúsená trénerka Ana Rita Gameiro. Tím sa pýši talentami ako Ana Gonçalves, Sónia Reis a Cindy Lima, ktoré patria medzi najvýraznejšie hráčky v portugalskej lige.

Cieľom Academica Coimbra Women je zostať na špičke portugalského basketbalu a dosiahnuť úspech na medzinárodnej úrovni. Tím je oddaný rozvoju svojich hráčok a udržiavaniu vysokej úrovne basketbalového umenia v Coimbraskej univerzite.