Clean sheets 1 1 0
Failed to score 1 1 0
Klub Šanghaj Šen-chua je čínsky futbalový klub so sídlom v Šanghaji.

Klub bol založený v roku 1951 ako Šanghajský profesionálny futbalový klub a už viac ako 60 rokov pôsobí v prvej čínskej futbalovej lige, čo z neho robí jeden z najstarších a najúspešnejších klubov v krajine.

Najväčším úspechom klubu je víťazstvo v ôsmich čínskych majstrovstvách prvej ligy, pričom posledný titul získal v roku 2017. Klub tiež vyhral tri čínske poháre FA a dva čínske superpoháre.

Šanghaj Šen-chua má silnú základňu fanúšikov a jeho zápasy v Šanghajskom štadióne sú známe svojou búrlivou atmosférou. Klub má tiež silnú mládežnícku akadémiu, ktorá vychovala mnohých talentovaných hráčov, ktorí hrali za čínsky národný tím.

V posledných rokoch Šanghaj Šen-chua investoval značné prostriedky do získania najlepších hráčov z celého sveta, vrátane hráčov ako Oscar, Hulk a Stephan El Shaarawy. Cieľom tohto kroku je pomôcť klubu stať sa dominantnou silou v ázijskom futbale a vyhrať jeho prvý ázijský klubový šampionát.