Leagues Played
Argentina Camp.Selecciones U19 4
Related Teams
Neuquen Neuquen Women
Neuquén U19 je argentínsky basketbalový tím, ktorý súťaží v mládežníckej kategórii do 19 rokov. Tím predstavuje provinciu Neuquén v argentínskej celoštátnej juniorskej lige.

Tím je známy svojím agresívnym štýlom hry a dôrazom na kolektívnu prácu. V tíme je niekoľko talentovaných hráčov, ktorí majú potenciál stať sa profesionálnymi basketbalistami.

V sezóne 2023 tím Neuquén U19 skončil v argentínskej celoštátnej juniorskej lige na prvom mieste. Tím zvíťazil vo všetkých svojich zápasoch v základnej časti a následne postúpil do play-off, kde porazil aj súpera v semifinále a vo finále.

Víťazstvo v argentínskej celoštátnej juniorskej lige je pre tím Neuquén U19 významným úspechom. Tím dokázal, že má na to, aby súťažil s najlepšími juniorskými tímami v krajine.