Wikipedia - Berliner FC Dynamo

Berliner FC Dynamo, celým menom Berliner Fussball Club Dynamo e. V., alebo skrátene BFC Dynamo je futbalový klub z nemeckého mesta Berlín. BFC Dynamo bolo založené 15. januára 1966. Jedná sa o najúspešnejší východonemecký futbalový klub, ktorý vyhral desať ligových titulov. V súčasnosti hrá štvrtú najvyššiu nemeckú futbalovú súťaž Regionalliga Nordost.

BFC Dynamo je nemecký futbalový klub z berlínskej štvrti Hohenschönhausen. Bol založený v roku 1966 pod názvom Berliner Fussball Club Dynamo. Klub je dvanásťnásobným majstrom Východného Nemecka a trojnásobným víťazom pohára Východného Nemecka. Bol jedným z najsilnejších klubov vo Východnej Európe v 70. a 80. rokoch. Po zjednotení Nemecka sa klub pripojil k Bundeslige, ale neskôr bol zaradený do nižších líg. V súčasnosti hrá v Regionallige Nordost, štvrtej najvyššej súťaži v nemeckom futbale.