Wikipedia - SOA (football club)

Société Omnisports de l'Armée, commonly known as SOA, is an Ivorian professional football club based in Yamoussoukro. The club is a member of the Ivorian Football Federation Premiere Division. They play at the Stade Charles Konan Banny.

Futbalový klub Societé Omnisports De L'Armee, známy aj pod prezývkou "SOA", je profesionálny futbalový klub so sídlom v Yamoussoukro na Pobreží Slonoviny. Klub bol založený v roku 1973 a v súčasnosti hrá najvyššiu súťaž v Pobreží Slonoviny, Ligue 1.

SOA je jedným z najúspešnejších klubov na Pobreží Slonoviny a v lige získal 11 titulov. Klub tiež vyhral národný pohár 8-krát a dvakrát sa stal víťazom Superpoháru. Medzinárodne sa SOA zúčastnil Ligy majstrov CAF a Pohára konfederácií CAF.

Štadión SOA sa nazýva Stade Yamoussoukro a má kapacitu 20 000 miest. Klub má silnú základňu fanúšikov a je známy svojou útočnou a zábavnou hrou.