Futbalový klub Al Tora je jordánsky športový klub so sídlom v meste Salt pri Ammáne. Klub bol založený v roku 1967 a je pomenovaný po jordánskej ľudovej piesni. Al Tora hrá svoje domáce zápasy na ihrisku priamo v centre mesta Salt, ktoré pojme 1 500 divákov. Klub má bohatú históriu úspechov, vrátane víťazstiev v jordánskej lige, pohári a superpohári. Klub vyhral jordánsku ligu 3-krát, jordánsky pohár 4-krát a jordánsky superpohár 1-krát. Al Tora tiež reprezentovala Jordánsko v medzinárodných súťažiach, napríklad v Ázijskej lige majstrov a Ázijskom pohári víťazov pohárov. Klub má veľkú a vášnivú fanúšikovskú základňu, ktorá ho podporuje na domácich aj vonkajších zápasoch. Klubom zvíťazil v mnohých regionálnych a národných turnajoch a má vlastné mládežnícke akadémie, ktoré vychovávajú budúcich futbalistov.