Švajčiarsko - Superliga 05/05 14:30 34 FC Zürich v Young Boys - View
Švajčiarsko - Superliga 05/12 12:15 35 Winterthur v FC Zürich - View
Švajčiarsko - Superliga 05/15 18:30 36 FC Zürich v Servette - View
Švajčiarsko - Superliga 05/20 16:00 37 FC Zürich v Lugano - View
Švajčiarsko - Superliga 05/25 18:30 38 St Gallen v FC Zürich - View

Wikipedia - FC Zürich

FC Zürich je futbalový klub pochádzajúci z mesta Zürich. Bol založený v roku 1896 a momentálne hráva najvyššiu domácu súťaž Švajčiarsku superligu.

Svoje domáce zápasy hráva na štadióne Letzigrund s kapacitou 26 103 miest. Tím v krajine patrí v krajine medzi najúspešnejšie, nakoľko už trinásťkrát vyhral najvyššiu domácu ligovú súťaž Švajčiarsku superligu, naposledy v sezóne 2021/22. Klub je zároveň desaťnásobným víťazom Švajčiarskeho pohára, naposledy v roku 2018.

V minulosti hral za FC Zürich aj československý reprezentant Ladislav Kubala.

FC Zürich je švajčiarsky futbalový klub, ktorý sídli v meste Zürich. Klub bol založený v roku 1896 a svoje domáce zápasy hráva na štadióne Letzigrund s kapacitou 26 104 miest.

FC Zürich je jedným z najúspešnejších klubov vo švajčiarskej futbalovej histórii. Klub vyhral 13 majstrovských titulov, 10 švajčiarskych pohárov a 1 švajčiarsky superpohár. Na európskej scéne sa klub zúčastnil Ligy majstrov UEFA, Pohára UEFA a Európskej ligy UEFA.

Súčasným trénerom FC Zürich je André Breitenreiter. Medzi najznámejších hráčov klubu patria Alexander Frei, Johan Vonlanthen, Stéphane Chapuisat a Alain Sutter.