08/11 02:00 1 Brazília - ženy v USA ženy 79-73
08/10 23:00 1 [3] Kolumbia ženy v Portoriko ženy [2] 55-66
08/10 02:00 2 [1] USA ženy v Portoriko ženy [2] 62-59
08/09 23:00 2 [1] Brazília - ženy v Kolumbia ženy [3] 62-48
08/09 18:30 31 [3] Kanada ženy v Argentína ženy [2] 54-59
08/09 15:30 32 [4] Paraguaj ženy v Americké Panenské ostrovy ženy [4] 69-61
08/09 02:00 3 [2] Kanada ženy v Portoriko ženy [3] 63-72
08/08 23:00 3 [4] Paraguaj ženy v Brazília - ženy [1] 37-81
08/08 18:30 3 [1] USA ženy v Kolumbia ženy [2] 75-63
08/08 15:30 3 [4] Argentína ženy v Americké Panenské ostrovy ženy [3] 73-59
08/08 02:00 2 [3] Brazília - ženy v Portoriko ženy [2] 64-58
08/07 23:00 2 [3] Americké Panenské ostrovy ženy v USA ženy [1] 55-103

Basketbal na Panamerických hrách je basketbalový turnaj, ktorý sa koná v rámci multišportového podujatia Panamerických hier a ktorý organizuje Americká basketbalová federácia (FIBA Americas). Do programu hier bol turnaj oficiálne zaradený hneď na prvých Panamerických hrách v roku 1951 v argentínskom Buenos Aires, vtedy len v mužskej kategórii. Basketbalový turnaj sa odvtedy koná na hrách pravidelne. Ženy mali premiéru na 2. Panamerických hrách v roku 1955 v Mexiko City. V oboch kategóriách na turnaji dominujú družstvá Spojených štátov, ktoré vyhrali zhodne polovicu konaných turnajov.

**Panamerické hry - ženy**

Panamerické hry - ženy je regionálne multišportové podujatie, ktoré organizuje Pan Americká športová organizácia (PASO). Turnaj sa koná každé štyri roky a je otvorený pre ženské národné basketbalové tímy zo Severnej a Južnej Ameriky.

Turnaj sa prvýkrát konal v roku 1955 v Mexico City v Mexiku a odvtedy sa koná na rôznych miestach v Amerike. Najúspešnejšou krajinou v histórii turnaja je Spojené štáty americké, ktoré získalo najviac medailí.

V turnaji Panamerických hier - ženy medzi sebou súťaží najlepšie ženské basketbalové tímy z Ameriky. Turnaj je považovaný za významnú udalosť v basketbalovom kalendári a poskytuje hráčkam šancu reprezentovať svoje krajiny na medzinárodnej úrovni.